Разговор:Полог (село)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

== Предлог ==

Мислам дека терминот „Полог“ треба да биде поврзан за Полошкиот крај (Горен и Долен Полог), а за „селото Полог“ да се најде друго име/термин (пр. Полог_село или сл.). Ги повикувам „администраторите“ да го разгледаат мојот предлог. --DeeJay 11:12, 4 Мај 2006 (UTC)

Средено. Сега може да се напише статија Полог за рамнината. Boyan 13:52, 4 Мај 2006 (UTC)