Разговор:Поезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Појаснување за Поезија[уреди извор]

Бидејќи не сум многу упатен во техничките работи на уредувањето, ќе замолам некого на страницата Поезија да додаде Поезија (појаснување), бидејќи сакам да направам нова статија за една збирка песни од Едгар Алан По, која исто така се вика Поезија. Оттука, бидејќи насловот на таа статија ќе биде ист како и страницата Поезија, добро би било да има едно појаснување. Однапред ви благодарам ГП (разговор) 23:27, 10 октомври 2014 (CEST)