Разговор:Плоштад Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 18:58, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Новините на плоштадот[уреди извор]

Па добро, покрај сите новини на плоштадот, нема ли некој да слика или слободни слики од некаде...многу е неактуелизирана статијава. --Б. Јанкулоски (разговор) 12:17, 28 јуни 2011 (CEST)Reply[одговори]

Има на Commons скоро од сите споменици, но некој треба да ги стави :) и да се допише статијата. Позз--Никола Стоіаноски 12:22, 28 јуни 2011 (CEST)Reply[одговори]
Ги има само оние што ги поставија пред една година и порано. Ништо поново нема. Еве на што мислам: тука и тука. --Б. Јанкулоски (разговор) 12:34, 28 јуни 2011 (CEST)Reply[одговори]
Спомениците кои ги поставија оваа пролет и до јуни месец ги имаме на слики, треба да се подигнат на Комонс (мислам Рашо ги има). Од јуни навака мислам дека немаме, ама набврзо ќе се стават (Александар, Самоил итн).--Никола Стоіаноски 12:49, 28 јуни 2011 (CEST)Reply[одговори]