Разговор:Пешкопеја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо File, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 18:12, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

население[уреди извор]

Треба да се спомне нешто и за населението. Добро е да се знае дека некогаш било населено со Македонци. Мојата фамилија е од таму. род Волканови, подоцна преименувани во Ујкани