Разговор:Пелагонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пелагониска Котлина или Пелагонија?[уреди извор]

Зошто едноставно оваа статија не е насловена „Пелагонија“? -- Бојан имаш за кажување? 13:57, 24 декември 2010 (CET)