Разговор:Охридска пастрмка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Белвицата не е Salmo letnica Aestivalis, туку Salmothymus ohridanus или Acantholingua ohridanus. Белвицата и летницата (охридската пастрмка) се различни видови.--Антон 16:46, 26 мај 2008 (UTC)

Хм, не гледам проблем. Salmo letnica Aestivalis е подвид на охридска пастрмка (тоа сигурно); веројатно локалниот назив за неа е охридска белвица. Само веројатно. :) Па ако знаеш како е правилно, поправи го. --iNkubusse A? 17:15, 26 мај 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:16, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.Reply[одговори]