Разговор:Орден на народен херој

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

"...Фана Кочовска-Цветковиќ, која почина годинава, беше најмладиот народен херој на Југославија..." тие херои се герои на Југославија или на Македонија? Комита 15:15, 1 Март 2006 (UTC) И уште - кои се умрени, и кои не се умрени? Кои се умрени во време на окупацијата Комита 15:18, 1 Март 2006 (UTC)

Брате Македонец, на Македонски се вели Херои, а не герои (така викаат Бугарите и Русите).

Македонец 19:17, 1 Март 2006 (UTC)

Во право си. Се посипувам со пепел. Да знаеш нешто за тоа прашање? Комита 20:45, 1 Март 2006 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одделни зборови сѐ, уште, е акцентирано.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 13:34, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.