Разговор:Објектно-ориентирано програмирање

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

коешто наместо кое што, одделни зборови. којшто наместо кој што, одделни зборови. Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одделни зборови сѐ, уште, е акцентирано.

  • може наместо можи, дијалект.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 20:44, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]