Разговор:Обединета македонска дијаспора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Голема буква[уреди извор]

Според Правопис (2007), насловот треба да гласи „Обединета македонска дијаспора“. --58.7.178.44 (разговор) 00:51, 4 март 2011 (CET)[одговори]

  • Секако дека треба, но имињата на организациите се пишуваат верно. Самите тие решиле да се наречат така, со големи букви и не е наше да ги менуваме. --Б. Јанкулоски (разговор) 04:57, 4 март 2011 (CET)[одговори]