Разговор:Нјорд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Не сум запознат со нордиска митологија, но нешто ми кажува дека ова име не се преведува како Њердр. Ъгълъ (разговор) 21:13, 7 август 2009 (UTC)

Правилниот превод на името е Нјорд. Статијата треба да се преименува. Relativefrequency (разговор) 22:46, 7 август 2009 (UTC)
Yes check.svgОкПреместено.--Kiril Simeonovski (разговор) 23:11, 7 август 2009 (UTC)