Разговор:Ноќна чапја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јас лично не се разбирам од овие работи, но сепак оваа статија се однесува и на родот и на видот. Сметам дека ноќна чапја треба да биде насловот за родот, а овој вид опишан во статијава треба да биде црнокрунеста ноќна чапја или нешто во тој стил (така се вика на англиски). Ако знае некој како се вика птицата на македонски точно нека ја премести статијава. Сепак ноќна чапја е родот.

--√ гитардэмонговори со мной √ 12:21, 28 ноември 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 06:25, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.