Разговор:Нијагарини Водопади

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Едно важно прашање: дали водопади е со мала буква или треба да е Нијагарини Водопади, нешто слично како Охридско Езеро? Boyan 09:58, 10 октомври 2006 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • цитирана веб страница наместо cite web, назив на шаблон на македонски јазик.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 18:59, 1 мај 2009 (UTC), управуван од Brest.