Разговор:Неврохирургија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Може да се договориме нешто??? Јас ја правам страната за Вовед во анатомија и таму има еден доктор и јас напишав дека се занимава со НЕУРОХИРУРГИЈА така Инкбус ми кажа дека е НЕУРОХИРУРГИЈА е сеа кажи ми за да сменам!!! --Макс(разговор) 13:47, 5 јули 2008 (UTC)

Правилниот термин дефинитивно е неврохирургија. Еве види ја оваа страница, таа е од Македонското лекарско друштво. Направив пренасочување од Неурохирургија кон Неврохирургија токму откако ја прочитав таа статија од Вовед на анатомија за Шепард, така што сеедно е кој термин ќе го употребиш. Неурохирурија користат Србите, а на македонски е невро, 100% сум сигурен. Ајде, поздрав. --Brainmachinewtf? 23:49, 5 јули 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 05:03, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

ВикиПроект Медицина
Оваа статија е дел од ВикиПроект Медицина, кој препорачува дека статијава треба да го следи прирачникот за стил за медицински статии и да користи висококвалитетни медицински извори. ВП:МЕД е збир на волонери и ресурси насочени кон зголемување на бројот и квалитетот на слободните здравствени и медицински информации на македонски јазик. Ако сте заинтересирани за подобрување на овие теми, или сте заинтересирани за повеќе информации, погледнете ја проектната страница.

Предупредување: Нема гаранција за точноста и прецизноста на информациите во здравствените и медицинските статии на Википедија. Затоа истите не можат да бидат замена за советот на медицински професионалец. Видете: Википедија:Медицинско одрекување.


??? Оваа страница не е оценета според скалата за квалитет на проектот.