Разговор:Национална и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Обновување на ЦИП[уреди извор]

Почитувани,

Во подготовка е печатење на нова книга преку здржението „Љубители на Христијанското Евангелие“ во РМ, кое е веќе регистрирано кај Вас како издавч. Прашањетое: Бидејќи одамна немаме издадено нова книга со нов ИСБН, дали може некако да не информирате во врска со промените или ажурирањето на податоци? Дали би можеле да ни ги доставите броевите кои се расположливи од листата? Која е постапката идали може тоа да се направи онлајн?

Со почит, Боре Блажевски (ehcbore@yahoo.com - 070 599 585)