Разговор:Народно собрание на Бугарија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

...создава, преобразува и закрива министерства (по предлози на министер-претседателот). Не ми е познат зборот закрива.--brest 15:57, 6 јули 2007 (UTC)

Хмм.. да, можеби е „затвора“, но не сум најсигурен. Не е голем проблем, ќе прашаме некој Бугарин. Поречанец 20:16, 6 јули 2007 (UTC)

Добро бе поречанец.--brest 20:22, 6 јули 2007 (UTC)
Хаха, во ред бе Брест, граду во Франција :D Не, сериозен сум, ако не те мрзи тебе (или било кој друг, вклучувајќи ме и мене), може да се праша некој бугар за некои зборови, веројатно ќе преведат, барем на англиски, па ќе се снајдиме ние Поречанец 02:18, 7 јули 2007 (UTC)

јас сум бугарин: закрива - затвора

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 04:32, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.