Разговор:Народна волја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

== Во најновиот број на „Народна волја“ ==

Untitled[уреди извор]

ќе прочитате:

- Се обновува ОМО „Илинден“ ПИРИН

- Пресуда против Бугарија во Стразбур

- Зошто е потребна македонска партија?

- Историја на Македонија

- Слуги на националшовинизмот

- Некои аспекти на големобугарскиот шовинизам

и многу други интересни статии

Пријатно читање!

EvLa 20:04, 31 Јануари 2006 (UTC)

Македонска песна[уреди извор]

Ова со бугарскиов фалсификат на познатата македонска фолк-песна навистина е бедно. А да не зборуваме пак за што се не направиле во историјата... Boyan 22:07, 19 Февруари 2006 (UTC)

Хахаха, това с фолк-песента е голям смях.