Разговор:НЛО

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Досегашниов текст од Ane_95 го бришам, бидејќи подготвувам опширна статија на оваа тема.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • којшто наместо кој што, одделни зборови.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 04:09, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • сè наместо сé, погрешен надреден знак.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 14:25, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.

Здорово, македоняне! Как жизнь? Ваш язык очень похож на русский, я даже удивился. Почти все понятно.