Разговор:Музеј на илегалните работилници за време на НОВ

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија
Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Спомен куќа на НОБ (Цетинска)[уреди извор]

@Raso mk: Рашо, оваа статија треба да се спои со самата Спомен куќа на НОБ (Цетинска), каде што Жане веќе дополни дека е отворена музејска поставка сместена во самата таа зграда. Доколку се работеше за посебна установа има и некаква логика да има две статии, но вака најдобро е нивно спојување. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 17:21, 6 јануари 2018 (CET)[одговори]

Незнаев за таа статија. Ќе ги спојам, но ќе биде именувана според насловот јас што го ставив, бидејќи тоа е официјалното име--Рашо 21:14, 6 јануари 2018 (CET)[одговори]
Затоа сме тука :) Да, и јас се согласувам дека е добро да си се води под ова име. --Ehrlich91 (разговор) 21:27, 6 јануари 2018 (CET)[одговори]