Разговор:Мирко Попов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Мирко Попов не е еден од основачите на ПМГ. Тоа е ди-џеј Мале. Мирко Попов дојде подоцна во ПМГ, и ја искористи слабоста на основачот па го превзема ПМГ од него. ПОнатаму се е историја, ама барем почеток да биде вистинит. 79.126.156.106 (разговор) 12:23, 20 април 2009 (UTC)