Разговор:Меглен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Што е "етно-географска област"?[уреди извор]

"Меглен (позната и под името Мегленија) е етно-географска област"... Што е етно-географска област? Ве молиме објаснете. Не постои такво нешто во Грција или во Европската унија. Kalanapas (разговор) 18:44, 26 август 2013 (CEST)