Разговор:Мајчина душичка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Етерично масло од МАЈЧИНА ДУШИЦА[уреди извор]

Вклучено од Ароматерапија како една од напопуларните обасти на природната медицина. Природен Афродизијак,помага при надуеност на стомакот,при попреченост на варење на храната,за подобрување на циркулацијата,при парализа и атрофија на мускули,повреди на рамото,спортски повреди.. -моќен антисептик,антиоксидант,експекторанс,карминатив,микотик,седатив,диупетик...

Стимулира обнова на клетиките,го регенерира целиот наш биосистем,ја воспоставува психо-физичката ,го зајакнува оимунитетот,го освежува уморениот организам,ги смирува надразнетете нерви и го подобрува пасположението,овозможува да се надмине несоницата