Разговор:Мариј Ел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Мислам дека на македонски државичево се вика Мари Ел а не Мариј Ел. Ако е така, предлагам да се пренасочи во Мари Ел. Поз --MacedonianBoy 23:40, 10 јули 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.
  • април име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:21, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.