Разговор:Македонски Авиотранспорт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • јануари име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • јуни име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • септември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 23:17, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Повторно работење[уреди извор]

МАТ повторно почна да работи и би замолил некој заинтересиран да ја преправи статијава. --Б. Јанкулоски (разговор) 14:38, 12 јули 2010 (CEST)Reply[одговори]