Разговор:Македонска радиотелевизија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 23:12, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Национална Радиотелевизија[уреди извор]

Мислам дека името се смени. --Antondimak (разговор) 14:58, 19 мај 2020 (CEST)