Разговор:Македонска опера и балет

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Пренасочување[уреди извор]

Всушност, оваа статија треба да се преименува во Национална опера и балет, зашто тоа е новото име (од 2018). ГП (разговор) 17:36, 27 август 2019 (CEST)Одговори[одговори]

Предлог за спојување на статии[уреди извор]

Статија за институција не треба да се комбинира со статија за архитектонски објект. Треба само да ги поврзете со вики врски.

(Никако не би требало чланак о институцији спајати са чланком о архитектонском објекту. Треба их само повезати међувики везама.)

BuhaM (разговор) 19:08, 2 ноември 2022 (CET)Одговори[одговори]