Разговор:Лорандит

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Целата статија врви од неточности, произволности, погрешна информираност и припрости мистификации. Предлагам да биде комплетно избришана. Речиси во ниту една реченица нема ни едно зрно научна валидност. Голема сила, НАСА, ЦК на СКЈ, бесконечна енергија, тајна над тајните, Александар и штитовите со ѕвездата од Кутлеш, тра-ла-ла. Попара!