Разговор:Локални избори во Македонија (2021) — Град Скопје

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија
Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Кандидатура на Александар Тортевски[уреди извор]

Дополнувањата за Александар Тортевски за кандидат за градоначалник ги отстранив. Причината е што Тортевски има само иницијално соопштено дека ќе се кандидира за градоначалник, за разлика од другите кандидати кои се поддржани од партија, имаат собрано потписи, или веќе се во тек (Јосифовски) на собирање потписи. --M4r51n (разговор) 15:55, 29 август 2021 (CEST)Одговори[одговори]