Разговор:Лига на шампиони во фудбал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 15:34, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Преименување на статијата[уреди извор]

Предлог на сменување на статијата во УЕФА Лига на шампиони, со тоа нагласувајќи го покровителот на ова натпреварување (УЕФА), а статиите поврзани со сезоните во УЕФА Лигата на шамионите да бидат од типот УЕФА Лига на шампиони 2017/18

--ca7apult (разговор) 10:59, 4 септември 2017 (CEST)