Разговор:Ла Коруња

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Географија Оваа статија е дел од ВикиПроектот Географија, кој има за цел да создаде опсежен географски водич на Википедија. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

којшто наместо кој што, одделни зборови. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 14:50, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.

Name of the page[уреди извор]

Hi, I´m a user of the galician wikipedia and I´m not able to speak makedonian but I find out that the name of this page is La Coruña. I just only want to say the official and galician name of this town is A Coruña. I note you have mention of that in the page but I suggest, unless there is a tradition in Ukraine to call it La Coruña, changing the name of the page to A Coruña. Best wishes! --83.35.193.128 (разговор) 21:37, 1 август 2012 (CEST)