Разговор:Ласер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Featured article star - cross.svg Оваа статија е поранешна избрана статија на Википедија на македонски јазик. На оваа страница може да предложите подобрување на статијата, со што истата повторно би ги задоволувала критериумите за избрана статија. Откако статијата ќе се подобри, истата може повторно да биде номинирана за избрана.

овде користам минато определено оти со неопределено звучи безвеза, како да не постојат ласерите појќе... почнав да го менвам, ама видов дека нема смисла...

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • евтин наместо ефтин, в/ф, синтаксна грешка.
  • којшто наместо кој што, одделни зборови.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 13:26, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.