Разговор:Кружница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Статијата е одлично уредена од повеќе аспекти. Иако мислам дека формулацијата на првата реченица "Нека, ..." не е баш енциклопедиска. Со што статијата повеќе наликува на лекција од некој учебник. Сепак статијата е одлична и давам 10 за уредувачот.--brest 17:57, 14 мај 2007 (UTC)

Хммм, имаш право за реченицава... малце е премногу математички-заповедна (не ми замерувајте плс ;-)). Ќе ја обмислам, па ќе ја модифицирам. Инаку благодарам за 10та (камо на факс да ги даваа за добро уредени статии :-))))))))) ) -Фичо 05:22, 15 мај 2007 (UTC)