Разговор:Крзно (кожа)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сега приметив дека веќе постои статијата крзно. Ова би требало да се избрише? --Милош 12:41, 23 февруари 2007 (UTC)

Оваа статија не би требало да се избрише. Крзно е македонски термин за дермис, кој е еден од слоевите на кожата (нема врска со другата статија Крзно). Boyan 14:19, 23 февруари 2007 (UTC)