Разговор:Крв

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Cscr-featured.svg Оваа статија е избрана статија на Википедија на македонски јазик. Таа ги задоволува соодветните критериуми и со согласност од вики-заедницата беше избрана за една од најдобрите статии на Википедија на македонски јазик. Доколку сакате нешто да дополните или промените во истата, слободно направете го тоа!

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 11:55, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

  • „Избрана статија??“ - Навистина, статијава е обемна и многу информативна, ама не знам како можела да биде прогласена за „избрана статија“, кога во неа нема ниту еден навод! ГП (разговор) 20:30, 20 февруари 2016 (CET)