Разговор:Книжевност

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
P literature grey.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Книжевност, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за книжевноста. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.


Песна[уреди извор]

Јас би ставил овде поема наместо песна. Мислење? --Sikavica 19:46, 15 Август 2005 (UTC)

Така е. Користењето на „песна“ во овој поглед е архаизам. --124.178.56.100 13:34, 31 август 2006 (UTC)