Разговор:Кисел дожд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Чијашто наместо чија што, одделни зборови.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 09:57, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.