Разговор:Калахари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Викторините водопади[уреди извор]

Викторините Водаопади се наоѓаат во реката Замбези,на границата меѓу Замбија и Зимбабве. 5.32.178.196 (разговор) 22:23, 11 декември 2013 (CET)