Разговор:Историја на компјутерската етика

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија
лого на ФИНКИ Оваа статија е дел од ВикиПроектот ФИНКИ 2011-12, кој има за цел да ги координира активностите на студентите од ФИНКИ во создавањето и одржувањето на содржини на Википедија. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на проектната страница, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на разговорната страница.

За објавување на Историја на компјутерската етика[уреди извор]

Здраво, оваа статија има две промени. Двете ги направив јас. Доволно е да ја одобрите втората промена, таа ги содржи и оние работи кои се воведени со првата промена. Поздрав

Ок Одобрено.--Kiril Simeonovski (разговор) 17:44, 26 јануари 2012 (CET)Одговори[одговори]