Разговор:Историја на Македонија (1991 - денес)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Содржина[уреди извор]

Оваа статија не е целосна. Опфаќа период само од 1990 до денес, а треба да има сè. --Никола Стоіаноски 15:20, 18 февруари 2011 (CET)