Разговор:Интранет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Предвид наместо во предвид, синтаксна грешка.
  • врски наместо линкови, англизам.
  • Наводи наместо Референци, англизам.

наставка наместо екстензија, англизам. е-пораки наместо мејлови, англизам. опслужувач наместо сервер, англизам. опслужувачот наместо серверот, англизам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:49, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.