Разговор:Интермедијари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

==Валута==

Нема никаква причина примеров да е во долари, а не во денари. --Б. Јанкулоскиразговор 14:06, 25 февруари 2008 (UTC)
Во право си, само малце попрактично поради симблот кој што го има доларот $ значи во скратена верзија со еден симбол се изразува валутата, а не дека не може во денари, ама многу сум слаб со време, а инаку требаше и интервики да додадам и други работи... ама се нема време за се --tomsaso