Разговор:Иван Франко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Постои град Лвив и постојат дворјански семејства Лвов. Но, градот исто така се изговара и Лвов (како семејствата). Затоа би било пригодно Лвов (град) да пренасочува кон Лвив (статија за градот), а Лвов да е статија за семејствата (веќе постои оваа статија). Тоа е мојот најумен предлог. Инаку, ние го транскрибираме како „Лвив“ (со Л), да нема забуни со Љ. А? (Поречанец) 21:31, 19 септември 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 05:16, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.