Разговор:Зоран Дамјановски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Актуелен градоначалник?[уреди извор]

Дали е сè уште актуелен? Може некој некаде да провери, бидејќи скоро имаше избори... --Виолетова (разговор) 21:12, 23 мај 2009 (UTC)

Да, тој е старо-новиот градоначалник на Куманово. Поз--MacedonianBoy 21:53, 23 мај 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • април име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 04:58, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.