Разговор:Знамиња на југословенските социјалистички републики

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Боите на знамињата[уреди извор]

Некако ми се чини дека боите не одговараат. Ми се чини дека на bg.wikipedia и на sl.wikipedia се најприкладни. Овие нашиве и на англиска википедија мислам дека не се во ред.--brest 15:32, 12 мај 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 04:55, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.