Разговор:Зинедин Зидан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

 • коешто наместо кое што, одделни зборови.
 • цитирана веб страница наместо cite web, назив на шаблон на македонски јазик.
 • јануари име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • април име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • мај име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • јуни име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • јули име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • август име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • август име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • август име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • септември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 04:32, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

меѓународно наместо интернационално, непотребен интернационализам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:17, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.