Разговор:Зина: принцезата воин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

создадена наместо креирана, непотребен интернационализам.

  • мај име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • септември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:17, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.