Прејди на содржината

Разговор:Западни покраини

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Виктор, виж Босилеград и Димитровград (Србија) --90.154.140.247 19:52, 10 октомври 2007 (UTC)

Моја грешка - го избришав текстот зашто беше на бугарски и без воопшто да видам дали е вистинит или не. Сепак ги проверив статиите и на македонската и на српската верзија и забележав дека податоците се точни. Извинете за брзата и непромислена постапка. --Виктор Јованоски 20:00, 10 октомври 2007 (UTC)

Благодарим --90.154.140.247 20:01, 10 октомври 2007 (UTC)

Да се избриши Струмичко, ова не е место за великобугарски шовинизам!

Знаме на Бугарите во Србија

[уреди извор]

овој знаме неје официелно и нема извори који може да потврде дека је ово знаме на бугарско малцинство. исто тако термин западни покраини неје историски и географски. Lackope (разговор) 14:06, 8 ноември 2016 (CET)[одговори]