Разговор:Ентропија

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

коешто наместо кое што, одделни зборови. којшто наместо кој што, одделни зборови. Промена на зборови од типот се додека во сè додека , е со надреден знак. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 11:34, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]