Разговор:Сушност

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Разговор:Ентитет)

Спојување на статијата со статијата „Битие“[уреди извор]

Двата поими „битие“ и „ентитет“ се синоними со разлика на тоа што интернационализмот „ентитет“ кај нас можеби повеќе потсетува на нежива природа. Сепак дефиницијата скоро и да им се поклопува и сметам дека нема потреба од засебни статии. Vujaklija (разговор) 15:16, 2 август 2012 (CEST)Одговори[одговори]