Разговор:Електронска музика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

создава наместо креира, непотребен интернационализам. создаден наместо креиран, непотребен интернационализам. посредник наместо интерфејс, англизам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 11:26, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.