Разговор:Електрична гитара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Знам дека во неуките 70-ти години кажувавме „џипсон“...

Така французите го изговараат и иаку е Мк член на меѓународната организација Ла Франкофони, несум сигурен да ли тoa значи дека и нашиот изговор на странски имиња мораме од нив да го влечиме. Гибсон е тој и таку му е име, иаку сум јас повеќе фендериста. --SkiSki 14:54, 27 May 2005 (UTC).

Абе знам дека е Гибсон, ама навика ми останало да го викам Џибсон, шознам... Иначе Епифон ти е марка на Гибсон, зато го избришав, ќе го клам на страната на Гибсон ;). Иначе и јас свирам на Фендер, ама изгорен сум за Ибанез... --guitardemon666

Еј абе има копирајт на слики шо се директно симнати од сајтот на фендер и гибсон??? Таму не пиши ништо па мислам дека нема. Јас ги имам на компјутер ама чекам да кажите дали можи да ги аплоадирам. Чекам одговор --guitardemon666